sowie

Urząd Miejski, Gminy w Wałbrzychu, Świebodzicach, Świdnicy i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-12 11:26

Ostatni komentarz: Panie Prezydencie dajcie spokój ustap ze stanowiska bo i tak nic nie robisz,Doprowadziłeś Wałbrzych do ruiny nie wstyd Ci.
dodany: 2009.01.27 11:07:46
przez: jadzia
czytaj więcej
Nie skazuj dzieci na twoje długi
2018-03-07 12:15

W Wałbrzychu za długi mieszkaniowe rodziców w wielu przypadkach płacą niczego nieświadome dzieci. Cykl spotkań informacyjnych ma pomóc w redukcji zjawiska, które jest kulą u nogi młodych ludzi wkraczających w dorosłe życie.

Pozornie wszystko jest oczywiste. Zadłużenie mieszkaniowe powstaje wtedy, gdy nie płacimy za użytkowanie lokalu mieszkalnego. W przypadku mieszkań z zasobu komunalnego Gminy Wałbrzych są to opłaty z tytułu czynszu najmu bądź odszkodowania za bezumowne zajmowanie lokalu mieszkalnego. Wysokość tych opłat jest ustalana zgodnie z zasadami polityki czynszowej obowiązującej na terenie miasta.


Wypada jednak zaznaczyć, że w przypadku najmu lokalu za opłaty są odpowiedzialni nie tylko najemcy. Oprócz nich taki obowiązek spoczywa na wszystkich wspólnie zamieszkujących osobach dorosłych. W przypadku bezumownego zajmowania lokalu mieszkalnego za opłaty odpowiedzialne są wszystkie pełnoletnie osoby zamieszkujące w danym mieszkaniu. Obowiązek zapłaty zarówno zaległego czynszu czy odszkodowania za zajmowanie lokalu obejmuje też dorosłe dzieci zaraz po ukończeniu przez nie 18 roku życia. I nie ma tu znaczenia, czy dorosłe dziecko uczy się i czy osiąga dochody pozwalające dokonywać opłat. Odpowiedzialność pełnoletnich osób za zapłatę czynszu, odszkodowania oraz innych należnych właścicielowi lokalu opłat jest odpowiedzialnością solidarną. Oznacza to, że Gmina Wałbrzych może żądać całości lub części świadczenia od wszystkich wspólnie zamieszkujących osób łącznie, od kilku z nich lub od każdego z osobna.

Wspólnie mieszkający dorośli zobowiązani są do spłaty całego długu - nie tylko przypadającej na każdego części.

Na terenie miasta Wałbrzycha w ogromnej ilości przypadków do odpowiedzialności finansowej za długi mieszkaniowe rodziców zostają pociągnięte dzieci. Z reguły nieświadome, że rodzice nie płacili za mieszkanie.

Chcąc uniknąć obciążania długami dzieci, które dopiero zaczynają wkraczać w dorosłe życie, prezydent Roman Szełemej ogłosił cykl spotkań z zadłużonymi mieszkańcami Wałbrzycha.

Spotkania i rozmowy są prowadzone przez Biuro Windykacji Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu przy ulicy Dmowskiego 2 i odbywają się w każdy wtorek w godzinach 9:00 – 15:00.

Przyjdź, poznaj możliwości oddłużenia twojego mieszkania, dowiedz się więcej o specjalnych programach Urzędu Miejskiego i uchroń swoje dzieci!



Autor: 30minut.pl


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: