sowie

Urząd Miejski, Gminy w Wałbrzychu, Świebodzicach, Świdnicy i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-12 11:26

Ostatni komentarz: Panie Prezydencie dajcie spokój ustap ze stanowiska bo i tak nic nie robisz,Doprowadziłeś Wałbrzych do ruiny nie wstyd Ci.
dodany: 2009.01.27 11:07:46
przez: jadzia
czytaj więcej
Niepełnosprawni w UM w Boguszowie-Gorcach
2009-04-10 12:43

W Polsce prowadzonych jest wiele kampanii społecznych mających na celu wyrównywanie szans osób niepełnosprawnych. O korzyściach płynących z zatrudniania inwalidów nie trzeba przekonywać Urzędu Miejskiego w Boguszowie-Gorcach. W instytucji w staraniach o pracę liczą się kompetencje a nie sprawność ubiegających się osób.
- Urząd, jak każdy pracodawca, może mieć korzyści finansowe z tytułu zatrudnienia osób niepełnosprawnych. Na przykład: dofinansowanie na utworzenie stanowiska pracy dla tej osoby, częściową refundację wynagrodzenia oraz dofinansowanie do likwidacji barier architektonicznych - wylicza Iwona Żuk - Magierska, sekretarz miasta Boguszowa - Gorc.


W boguszowskim urzędzie miejskim na chwilę obecną zatrudnione są trzy osoby niepełnosprawne. Zdaniem władz miasta, urząd nie tylko może, ale wręcz powinien dawać przykład przyjmując do pracy inwalidów. Jednym z takich pracowników jest Sebastian Borkowski, pełniący funkcję inspektora do spraw osób niepełnosprawnych.
- Ze strony pracowników nie spotykam się z żadnymi barierami, jeśli chodzi o petentów – jest różnie, jedni się uśmiechają na mój widok, inni się dziwią. Nie spotkałem się jednak z czymś co by mnie uraziło – śmieje się Sebastian Borkowski.
Jako inspektor ds. osób niepełnosprawnych w Urzędzie Miejskim w Boguszowie Gorcach zatrudniony jest od ponad dwóch lat. Zarówno petenci jak i pracownicy instytucji twierdzą, że doskonale wywiązuje się z powierzonych mu zadań.
- Oprócz Sebastiana Borkowskiego w naszym urzędzie pracują jeszcze dwie niepełnosprawne osoby. Łukasz Napierała z biura obsługi klienta również uważa, że inwalidztwo nie wpływa na jakość świadczonych przez niego usług - potwierdza Zygmunt Nowaczyk, kierownik wydziału oświaty i spraw społecznych.
- W Polsce utrzymuje się przeświadczenie, że za ułomnością fizyczną stoi ułomność umysłowa. Prawda jednak jest zupełnie inna, a wyniki pracy osób niepełnosprawnych, często przewyższają rezultaty tych pełnosprawnych - mówi Łukasz Napierała, niepełnosprawny pracownik biura obsługi klienta Urzędu Miejskiego w Boguszowie – Gorcach.

Jacek Serdeczny / 30minut



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: