sowie

Urząd Miejski, Gminy w Wałbrzychu, Świebodzicach, Świdnicy i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-12 11:26

Ostatni komentarz: Panie Prezydencie dajcie spokój ustap ze stanowiska bo i tak nic nie robisz,Doprowadziłeś Wałbrzych do ruiny nie wstyd Ci.
dodany: 2009.01.27 11:07:46
przez: jadzia
czytaj więcej
W Wałbrzychu promocja droga, zastępca nielegalny?
2008-12-12 11:26

Opozycja w Radzie Miejskiej Wałbrzycha nie ustaje w doszukiwaniu się nieprawidłowości w rządzeniu miastem. Tym razem pod lupę wzięto zatrudnienie zewnętrznej firmy public relations, obsadzenie kierowniczych stanowisk bez konkursu i mianowanie wiceprezydenta Piotra Sosińskiego bez wymaganych kwalifikacji. - To jest czepianie się – kwituje zarzuty Piotr Kruczkowski. Radny lewicy, Paweł Szpur ubolewa, że wrocławska firma Profit Communication kosztowała budżet miasta już prawie 150 tys. zł. Za te pieniądze powstał system identyfikacji wizualnej oraz dokument pod nazwą "Strategia promocji miasta". - To nieporozumienie. Można było ogłosić konkursy dla mieszkańców, studentów. Za przyzwoite nagrody z pewnością miasto zyskałoby podobne opracowania. A przy tym mamy podejrzenia, że firma jest wykorzystywana w kampanii wyborczej Piotra Kruczkowskiego - mówi radny Szpur. - Gdyby Wałbrzych był bogatszy, zatrudniłbym firmę światowej klasy, płacąc duże pieniądze - ripostuje Piotr Kruczkowski. Prezydent uważa promocję za rzecz niezwykle ważną. Przywołuje przykład Wrocławia, wydającego na ten cel bajońskie sumy. - Ale z jakim fantastycznym skutkiem - podkreśla Kruczkowski.


Lewica ma też pretensje o zatrudnienie bez konkursu na nowych, kierowniczych stanowiskach szefów między innymi biura fundacji europejskiej i zarządzania projektami, biura obsługi inwestorów, czy biura informatyki. - To są osoby, które już pracowały w urzędzie. Te nowe stanowiska powstały w wyniku reorganizacji. Nie było potrzeby organizowania konkursów - twierdzi prezydent. Odpiera też zarzut o niezgodne z przepisami zatrudnienie wiceprezydenta Piotra Sosińskiego. - Nie ma podstaw do takich twierdzeń, Piotr Sosiński został powołany zgodnie z ustawą – podkreśla prezydent. - Jestem prawnikiem, znam przepisy. Nie podjąłbym się tej funkcji, gdyby było to sprzeczne z prawem – dodaje Piotr Sosiński.
Źródło: Szela / 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze:

jadzia
2009.01.27 11:07:46
IP: 83.22.86.191
Panie Prezydencie dajcie spokój ustap ze stanowiska bo i tak nic nie robisz,Doprowadziłeś Wałbrzych do ruiny nie wstyd Ci.