Lepsza obsługa, bardziej przyjazny urząd – to cele projektu, który realizuje Urząd Miejski w Świdnicy. W specjalnej ankiecie sami mieszkańcy powiedzą, co ich martwi lub przeszkadza.
Od 15 lutego do 15 marca w Urzędzie Miejskim przeprowadzana będzie ankieta, która ma pokazać, co świdniccy urzędnicy powinni poprawić w swojej pracy. Świdniczanie znajdą w niej pytania o dostępność informacji w urzędzie, sprawność i czas załatwienia sprawy, a także nastawienie samego pracownika – czy był uprzejmy, pomocny.
Chcemy, by każda osoba, która odwiedza urząd, była dobrze potraktowana, a jej sprawa kompetentnie załatwiona. Choć ostatnie badania pokazały, że połowa ankietowanych ocenia naszą pracę bardzo dobrze lub dobrze, to nie znaczy, że nie mamy czego poprawiać. Zależy nam, by świdniczanie podzielili się z nami swoimi uwagami – wyjaśnia prezydent Wojciech Murdzek. W zeszłym roku rozpoczęliśmy realizację projektu, który pomoże polepszyć jakość usług administracyjnych. Umożliwia on m. in. korzystanie z dobrych praktyk innych urzędów. A przecież wzajemne uczenie się, jak najlepiej pomagać mieszkańcom, ocena własnego działania i relacji klient-urzędnik, to niezbędny element doskonalenia naszej pracy.
Ankieta jest częścią programu doskonalenia jakości usług publicznych w urzędach Dolnego Śląska i Małopolski. Urząd Miejski uczestniczy w nim wraz z dwudziestoma siedmioma innymi jednostkami samorządu terytorialnego (15 z Dolnego Śląska i 12 z Małopolski). Główne cele trzyletniego przedsięwzięcia to kompleksowa poprawa jakości usług publicznych świadczonych klientom oraz sprawności funkcjonowania urzędów. W 2007 roku świdnicki urząd uzyskał certyfikat ISO 9001. Nowy program daje dodatkowe narzędzia w obszarze zarządzania jakością – portale intranetowe, wykorzystanie dobrych praktyk i doświadczeń m. in. urzędu w Bochni, Nowym Targu, starostwa w Kłodzku i Wrocławiu oraz innych partnerów. Efekt? Wzrost kompetencji pracowników oraz pozytywne zmiany w urzędach dzięki wymianie informacji i dzieleniu się wiedzą także przy pomocy internetowych narzędzi projektu (portalu, bazy danych dobrych praktyk oraz strony www). By to osiągnąć 173, pracowników Urzędu Miejskiego w ciągu 3 lat bierze udział w cyklach szkoleń oraz szkoleniach e-learningowach. Następnie uczestnicy szkoleń tworzą zespoły, których zadaniem jest opracowanie i wdrożenie m. in. ankiety badania satysfakcji klienta, ankiety badania satysfakcji pracowników, kart projektów naprawczych, czy kart opisujących dobre praktyki świdnickiego urzędu.
Projekt współfinansowany jest z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki , a jego całkowita wartość wynosi ponad 6 mln złotych. Udział świdnickiego urzędu to 17,5 tys.
Świdnica uzyskała dotację w ramach konkursu grantowego na realizację projektu „Cyberbezpieczny Urząd Miejski w Świdnicy”.
czytaj więcejW trosce o odwiedzających wieżę dzierżoniowskiego ratusza miasto zamontowało na jej balustradzie ochronną barierkę ze stali nierdzewnej ze stalowymi linkami. Poprawi ona bezpieczeństwo tych, którzy z wysokości 47 m będą chcieli podziwiać panoramę okolicy.
czytaj więcejKażdy z nas odczuwa skutki zbliżającej się zimy, jednak spadek temperatur jest szczególnie dotkliwy dla osób bezdomnych, samotnych oraz niezaradnych życiowo.
czytaj więcejGmina Strzegom 16 października br. podpisała umowę na realizację zadania pn. „Termomodernizacja budynku użyteczności publicznej przy ul. Armii Krajowej 23 w Strzegomiu”, w którym swoją siedzibę ma m.in. Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Dzienny Dom Pobytu „Senior Wigor”.
czytaj więcejWłaściciele nieruchomości mogą odbierać z Urzędu Miasta Jedlina-Zdrój środki do dezynfekcji studni w formie tabletek samorozpuszczalnych Jasol Solid.
czytaj więcej