sowie

Urząd Miejski, Gminy w Wałbrzychu, Świebodzicach, Świdnicy i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-12 11:26

Ostatni komentarz: Panie Prezydencie dajcie spokój ustap ze stanowiska bo i tak nic nie robisz,Doprowadziłeś Wałbrzych do ruiny nie wstyd Ci.
dodany: 2009.01.27 11:07:46
przez: jadzia
czytaj więcej
Spłać dług, albo trafisz na czarną listę
2011-12-06 10:30

Urząd Miejski w Wałbrzychu podpisał umowę o współpracy z Krajowym Rejestrem Długów. Teraz osoby zalegające z czynszem, bądź innymi zobowiązaniami wobec gminy, mogą trafić na tak zwaną „czarną listę”. Taki wpis może znacznie utrudnić wzięcie kredytu, bądź zakupu towaru na raty.


- Dłużnicy mogą napotykać na trudności przy podpisywaniu umów finansowych, telekomunikacyjnych i multimedialnych. Mowa tutaj na przykład o zakupach ratalnych, leasingowych, czy na przykład podpisaniu umowy abonamentowej oraz zakupie telefonu komórkowego – wyjaśnia Iwona Sadowska, zastępca naczelnika wydziału windykacji w wałbrzyskim urzędzie miejskim. Na „czarną listę” automatycznie będą wpisywani dłużnicy ociągający się z opłatami przez okres co najmniej 60 dni i przy kwocie zobowiązań przekraczającej 200 złotych. Same zadłużenie Miejskiego Zarządu Budynków z tytułu niezapłaconego czynszu to około 130 milionów złotych wraz z odsetkami. Lokatorzy mają jednak możliwość spłaty należności poprzez program „Odpracuj swój dług”.- Ta akcja prowadzona jest od trzech miesięcy i można powiedzieć, że już przyniosła wymierne efekty. – stwierdził Marek Małecki. Prezes Miejskiego Zarządu Budynków – Ponad 400 osób już pobrało wnioski i podpisało umowy. Około 130 osób aktywnie w tym uczestniczy i są tacy, którzy w ten sposób odpracowali cały dług. Teraz podpisali normalne umowy najmu i mieszkają dalej w swoich lokalach – tłumaczy Małecki. Osoby, które korzystają z programu za każdą godzinę pracy otrzymują 10 złotych, które odejmuje się od ich długu. Niektórzy w ten sposób spłacili już 3 tysiące złotych swojego zobowiązania wobec gminy, a tym samym przepracowali około 300 godzin.
Źródło: 30minut
 



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: