sowie

Urząd Miejski, Gminy w Wałbrzychu, Świebodzicach, Świdnicy i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-12 11:26

Ostatni komentarz: Panie Prezydencie dajcie spokój ustap ze stanowiska bo i tak nic nie robisz,Doprowadziłeś Wałbrzych do ruiny nie wstyd Ci.
dodany: 2009.01.27 11:07:46
przez: jadzia
czytaj więcej
W imieniu obywateli
2012-06-29 15:35

Jedyny na Dolnym Śląsku i piąty w całym kraju - w wałbrzyskim starostwie powiatowym działa punkt przyjęć Rzecznika Praw Obywatelskich. Do biura zgłaszają się mieszkańcy powiatu, którzy sami nie mogą poradzić sobie z problemami prawnymi, porozumieć się z odpowiednimi organami, lub nie widzą sposobu odwołania od niekorzystnych dla nich decyzji. - Na ogół są to sprawy dotyczące działalności organów ścigania, policji, prokuratury. Przychodzą również skargi na jednostki zajmujące się lokalami komunalnymi, organy gminy, zarząd budynków – wymienia Natalia Kłączyńska, prawniczka Biura Praw Obywatelskich. Często zdarza się jednak, że specjalistka nie jest w stanie pomóc petentom urzędu. Dzieje się tak z powodu braku możliwości prawnych, lub w wyniku przekroczenia terminu odwołania od niekorzystnej dla obywatela decyzji. Wiele interwencji podejmowanych przez prawnika przynosi jednak konkretny skutek. Są to zazwyczaj takie sprawy, w których dany organ jest bezczynny. – tłumaczy Natalia Kłączyńska – Nasza interwencja najczęściej powoduje, że widać natychmiastowe zainteresowanie sprawą – dodaje prawniczka.


Punkt przyjęć Rzecznika Praw Obywatelskich cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców powiatu. Prawniczka dostępna jest w każdy trzeci piątek miesiąca od godziny 10 do 14. Obywatele, którzy osobiście nie mogą dotrzeć do biura, powinny przesłać swój wniosek wraz z kserokopią dokumentów, na adres siedziby Pełnomocnika Terenowego RPO we Wrocławiu. Red.
źródło: 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: