Wałbrzych na szarym końcu w nakładach na inwestycje. Opozycyjni radni są zbulwersowani raportem Regionalnej Izby Obrachunkowej. - Wypadamy bardzo blado na tle innych miast Dolnego Śląska - komentuje Dariusz Lenda z klubu lewicy Rady Miejskiej. - To wyjątkowo obłudna krytyka ze strony lewicy - odpiera zarzuty wiceprezydent Marek Małecki. W oparciu o raport RIO lewica twierdzi, że w ciągu minionych czterech lat na jednego mieszkańca Wałbrzycha przypadło niecałe 150 zł wydatków inwestycyjnych, podczas gdy jeleniogórzanin i wrocławianin mogą się chwalić ponad 700 złotymi, a w Legnicy wskaźnik ten wynosi ponad 300 zł
- Mimo tych słabych wyników, władze Wałbrzycha ogłaszają wszem i wobec, jak dużo inwestują w rozwój miasta, co jest tylko i wyłącznie propagandą sukcesu. Z przedstawionych wyliczeń wynika również, że preferowane są lata wyborcze, wtedy jest najwięcej wydatków, a poza tymi okresami dzieje się niewiele - podkreśla Dariusz Lenda. Lewicowi radni mają zastrzeżenia do niewielkiej skuteczności w dziedzinie pozyskiwania środków unijnych, boją się też wydatków, związanych z rozpoczynającą się budową kompleksu sportowego przy ul. Ratuszowej. - To wyjątkowo obłudna krytyka ze strony lewicy, która, pozbawiając Wałbrzych praw grodzkich, omal nie przyczyniła się do kompletnej katastrofy miejskich finansów - odpiera zarzuty wiceprezydent Marek Małecki. Wylicza inwestycje, których raport RIO nie uwzględnił: coroczne, wielomilionowe nakłady na remonty kamienic, kilkusettysięczne dopłaty do remontów dróg wojewódzkich i powiatowych, a wreszcie - warta ponad 80 mln euro inwestycja prowadzona przez Wałbrzyski Związek Wodociągów i Kanalizacji. - Te wszystkie pieniądze, nie ujęte w statystykach, też zostały wydane na inwestycje. Budowę kanalizacji ze środków unijnych prowadzi też Jelenia Góra, ale tamtejszy samorząd mógł wliczyć te wydatki do miejskiego budżetu, stąd wysoki wynik w statystykach - dodaje wiceprezydent. Marek Małecki podkreśla, że mimo zbliżającego się końca roku, jeszcze w ciągu najbliższych tygodni w zamku Książ rozpocznie się realizacja projektu o wartości ok. 10 mln zł. - I nie koniec na tym – dodaje tajemniczo wiceperezydent.
Źródło: (Szela) / 30minut
Świdnica uzyskała dotację w ramach konkursu grantowego na realizację projektu „Cyberbezpieczny Urząd Miejski w Świdnicy”.
czytaj więcejW trosce o odwiedzających wieżę dzierżoniowskiego ratusza miasto zamontowało na jej balustradzie ochronną barierkę ze stali nierdzewnej ze stalowymi linkami. Poprawi ona bezpieczeństwo tych, którzy z wysokości 47 m będą chcieli podziwiać panoramę okolicy.
czytaj więcejKażdy z nas odczuwa skutki zbliżającej się zimy, jednak spadek temperatur jest szczególnie dotkliwy dla osób bezdomnych, samotnych oraz niezaradnych życiowo.
czytaj więcejGmina Strzegom 16 października br. podpisała umowę na realizację zadania pn. „Termomodernizacja budynku użyteczności publicznej przy ul. Armii Krajowej 23 w Strzegomiu”, w którym swoją siedzibę ma m.in. Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Dzienny Dom Pobytu „Senior Wigor”.
czytaj więcejWłaściciele nieruchomości mogą odbierać z Urzędu Miasta Jedlina-Zdrój środki do dezynfekcji studni w formie tabletek samorozpuszczalnych Jasol Solid.
czytaj więcej