sowie

Urząd Miejski, Gminy w Wałbrzychu, Świebodzicach, Świdnicy i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-12 11:26

Ostatni komentarz: Panie Prezydencie dajcie spokój ustap ze stanowiska bo i tak nic nie robisz,Doprowadziłeś Wałbrzych do ruiny nie wstyd Ci.
dodany: 2009.01.27 11:07:46
przez: jadzia
czytaj więcej
Walim coraz bliżej morza
2012-08-30 13:50


Gmina Walim podpisała umowę partnerską z gimną...Wolin. Kilkuletnia współpraca z Publicznym Gimnazjum w Sierosławiu, daje szanse, dzieciom oraz młodzieży obu gmin, na miłe i pożyteczne spędzenie czasu wolnego od nauki. Burmistrz Wolina wyraził głębokie przekonanie, że z Walimiem - jako pierwszą polską, partnerską gminą Wolina „będziemy współpracować na wielu płaszczyznach, nie tylko urzędowych”. Wójt gminy Walim Adam Hausman wręczył, na ręce burmistrza Wolina, list do mieszkańców gminy Wolin, w którym serdecznie zaprasza do odwiedzania naszej małej „krainy sowiogórskich tajemnic”, a także wyraża nadzieję, że współpraca pozwoli na wzajemne odkrywanie naszych regionów oraz sprzyjać będzie nawiązywaniu znajomości i przyjaźni. Wraz z listem przekazana została Sowa, symbolizująca Góry Sowie. Po uroczystym podpisaniu umowy, zebrani udali się przed budynek Urzędu Miasta Wolin, gdzie została odsłonięta tablica pamiątkowa, poświęcona temu wydarzeniu. Ostatnim punktem uroczystej sesji było wspólne zdjęcie przy drogowskazie gmin partnerskich Miasta Wolina, na którym również umieszczono kierunkowskaz do Walimia - 490 km.


Całość uroczystości uświetniały występu chóru Julin, który kończył wykonanie swojego repertuaru gorącymi brawami. Uroczystość podpisania umowy zorganizowana została w terminie XVIII Festiwalu Słowian i Wikingów, na którą walimscy włodarze również zostali zaproszeni. Jest to cykliczna impreza plenerowa, odbywająca się corocznie w pierwszy weekend sierpnia na wyspie Ostrów Ręcławski w Wolinie. Podczas trzech dni trwania festiwalu Wikingowie, Słowianie, Bałtowie, Madziarzy, Rusini oraz potomkowie innych ludów, rozbijają w Wolinie repliki dawnych namiotów, drzewnymi metodami przygotowują strawę, lepią garnki, tkają materiały na ubrania, kują żelazo, ze srebra i brązu, odlewają kopie wczesnośredniowiecznej biżuterii, szyją buty a z drucianych kółek splatają kolczugi. Po rzece Dziwna żeglują repliki wikińskich i słowiańskich okrętów, z dziobami zwieńczonymi smoczymi łbami. Największą atrakcją są jednak bitwy, podczas których ścierają się ze sobą setki wojowników, w tym nasi wojowie z Zamku Grodno. (red)

źródło: 30minut



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: