sowie

Urząd Miejski, Gminy w Wałbrzychu, Świebodzicach, Świdnicy i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-12 11:26

Ostatni komentarz: Panie Prezydencie dajcie spokój ustap ze stanowiska bo i tak nic nie robisz,Doprowadziłeś Wałbrzych do ruiny nie wstyd Ci.
dodany: 2009.01.27 11:07:46
przez: jadzia
czytaj więcej
Zła kondycja szkół w powiecie
2012-11-09 13:29

 

Spadek zdawalności egzaminów maturalnych i zawodowych, niska frekwencja na zajęciach i zły wybór szkoły ponadgimnazjalnej. To jedne z wielu problemów z jakimi stykają się szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne w powiecie świdnickim. Stanisław Szelewa, dyrektor wydziału oświaty, przekonuje, że zmiany są koniecznością. 


W ostatnim czasie spadła nie tylko liczba uczniów uczęszczających do szkół ponadgimnazjalnych w powiecie świdnickim, ale spadły również frekwencja i procent zdawalności egzaminów maturalnych i zawodowych. – Frekwencja w liceach to około 90 procent, w technikach o kilka procent mniej, zaś w szkołach zawodowych jest to zaledwie powyżej 60 procent. Wyniki zdawalności matury też nie są zadowalające. Powiat świdnicki jest poniżej średniej wojewódzkiej, zaś średnia wojewódzka jest poniżej średniej krajowej – mówił Stanisław Szelewa, dyrektor wydziału oświaty. Dyrektor stwierdził również, że dużym problemem jest brak doradztwa zawodowego dla gimnazjalistów, którzy decydują się na szkołę średnią, nie wiedząc czym się powinien kierować. – Po rozpoczęciu nauki, uczniowie często zmieniają profil lub szkołę, gdyż nie są ze swojego pierwszego wyboru zadowoleni. W ten sposób w pierwszej klasie zapisanych jest około czterdziestu uczniów, zaś w ostatnim roku jest już tylko jedenastu.- mówił Stanisław Szelewa. Pogląd dyrektora poparł również przewodniczący rady powiatu, Krzysztof Sołtys, który stwierdził, że to nauczyciel powinien pomóc uczniowi przy wyborze szkoły. Dyrektor wdziały oświaty twierdzi, że dla podniesienia poziomu nauczania poszczególnych szkół w Powiecie Świdnickim, głównie liceów, powinno powstać tak zwane minimum przyjmowania, a więc próg procentowy jaki gimnazjalista musi zdobyć na egzaminie gimnazjalnym, by móc dostać się do szkoły średniej. Izabela Patro

źródło: 30 minut



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: