Aż 4 miliony złotych znajduje się w budżecie partycypacyjnym, który jest do dyspozycji mieszkańców Wałbrzycha. To oni zdecydują na jakie projekty lokalne przeznaczona zostanie kwota 2,2 miliona złotych oraz gdzie trafi kolejne 1,8 miliona złotych.
Na czym polega idea budżetu partycypacyjnego? To mieszkańcy zgłaszają swoje propozycje wydatków. Projekt ma prawo złożyć każda osoba fizyczna lub grupa osób, będąca mieszkańcami miasta Wałbrzycha. Projekty mogą składać także Rady Wspólnot Samorządowych, stowarzyszenia, fundacje i inne organizacje pozarządowe działające na terenie miasta Wałbrzycha. Projekt zadania składa się na formularzu wraz z dołączoną listą co najmniej 15 podpisów mieszkańców Wałbrzycha wspierających projekt.
Wypełnione formularze projektów składa się w terminie od 2 do 30 września 2013 r. osobiście w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu, bądź przesyła w wersji elektronicznej na adres wbp.um.walbrzych.pl lub wysyła pocztą (z dopiskiem na kopercie „Budżet partycypacyjny 2014) na adres: Urząd Miejski Plac Magistracki 1, 58-300 Wałbrzych (o terminie wpływu wniosku decyduje data wpływu wniosku do Urzędu Miejskiego). Wszystkie poddane zostaną następnie weryfikacji przez specjalnie powołaną komisję. Ostatnim etapem będzie głosowanie. Może wziąć w nim udział każdy mieszkaniec Wałbrzycha, który ukończył 16 lat. Można będzie głosować na 3 projekty lokalne i 3 ogólnomiejskie. Głosowanie będzie odbywać się: przez oddanie głosu osobiście w wyznaczonych lokalach – wykaz lokali zostanie podany najpóźniej 10 dni przed głosowaniem, w formie elektronicznej lub korespondencyjnie.
Źródło: 30minut.pl
Świdnica uzyskała dotację w ramach konkursu grantowego na realizację projektu „Cyberbezpieczny Urząd Miejski w Świdnicy”.
czytaj więcejW trosce o odwiedzających wieżę dzierżoniowskiego ratusza miasto zamontowało na jej balustradzie ochronną barierkę ze stali nierdzewnej ze stalowymi linkami. Poprawi ona bezpieczeństwo tych, którzy z wysokości 47 m będą chcieli podziwiać panoramę okolicy.
czytaj więcejKażdy z nas odczuwa skutki zbliżającej się zimy, jednak spadek temperatur jest szczególnie dotkliwy dla osób bezdomnych, samotnych oraz niezaradnych życiowo.
czytaj więcejGmina Strzegom 16 października br. podpisała umowę na realizację zadania pn. „Termomodernizacja budynku użyteczności publicznej przy ul. Armii Krajowej 23 w Strzegomiu”, w którym swoją siedzibę ma m.in. Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Dzienny Dom Pobytu „Senior Wigor”.
czytaj więcejWłaściciele nieruchomości mogą odbierać z Urzędu Miasta Jedlina-Zdrój środki do dezynfekcji studni w formie tabletek samorozpuszczalnych Jasol Solid.
czytaj więcej