Są duże postępy na budowie zachodniej obwodnicy Wałbrzycha - najbardziej widoczne na węźle w okolicy ulicy Żeromskiego i w Szczawnie-Zdroju w okolicach Tesco.
- Termin zakończenia budowy w czerwcu przyszłego (2021) roku jest możliwy do osiągnięcia przy współpracy wszystkich partnerów – mówił podczas spotkania z dziennikarzami Jacek Dzikowski z wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
- Obecnie ułożonych zostało już 25 procent warstw bitumicznych, a do końca roku może to być nawet 40 procent. W przyszłym tygodniu będą gotowe wszystkie podpory wiaduktu w Szczawnie-Zdroju i do końca roku obiekt powinien być gotowy w stanie surowym.
- Jesteśmy na budowie prawie codziennie i co kilka dni wzdłuż całej budowy jeździmy z inżynierem kontraktu - mówił podczas ostatniego spotkania z dziennikarzami, prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
- Martwimy się tam, gdzie tego postępu nie ma, ale firma deklaruje, że robi wszystko, aby skończyć o czasie. Na razie o przesunięciu terminu nie mówimy. Musimy likwidować nieznaną infrastrukturę, szyby, zapadliska, ale główne trudności w głównej mierze już poza nami. Prezydent dodał też, że powołał specjalny zespół, który zajmie się skoordynowaniem obwodnicy z systemem komunikacji w Wałbrzychu. Jak powiedział, w tym celu rozważane jest także przejęcie od GDDKiA odcinka obwodnicy na terenie Szczawna-Zdroju.
Na terenie województwa dolnośląskiego rusza projekt skierowany do imigrantów z Ukrainy od 30 roku życia pozostających bez zatrudnienia. Wsparcie, jakie mogą otrzymać, to m.in. indywidualne doradztwo, grupowe i indywidualne szkolenia i kursy czy staże zawodowe.
czytaj więcejGmina Głuszyca znalazła się wśród gmin, które zrealizowały program "Cyfrowa Gmina", współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Rozwoju Regionalnego, Program Opreacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Celem programu było wsparcie rozwoju cyfrowego instytucji samorządowych oraz zwiększenie cyberbezpieczeństwa.
czytaj więcejBiuro paszportowe w urzędzie dzierżoniowskim działa od października bieżącego roku. Dziennie obsługuje około 40-50 osób, z czego połowa to mieszkańcy Dzierżoniowa. Pozostali interesanci to mieszkańcy Bielawy, Pieszyc, Piławy Górnej, całej gminy Dzierżoniów, ale zdarzają się również klienci ze Świdnicy, Oławy czy nawet Kątów Wrocławskich. Niedawno wydany został tysięczny paszport, a jego właścicielem jest Pan Janusz ze Świdnicy.
czytaj więcejPunkty dystrybucji tabletek z jodkiem potasu na terenie gminy Wałbrzych zostały wyznaczone w uzgodnieniu z Wojewodą Dolnośląskim w pniższych lokalizacjach. Wydawanie preparatu zostanie uruchomione dopiero w sytuacji zagrożenia radiacyjnego, po wydaniu stosownej decyzji przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.
czytaj więcejW związku z rozprzestrzenianiem się wirusa wiele placówek, instytucji i urzędów pracuje zdalnie, a obsługa klienta odbywa się głównie za pośrednictwem Internetu lub telefonu. Osobiste wizyty w urzędach mają miejsce coraz rzadziej. Urząd Miasta w Dzierżoniowie zachęca do korzystania z elektronicznych form obsługi oraz płatności elektronicznych.
czytaj więcej