Zapraszamy do wzięcia udziału w jednodniowych bezpłatnych szkoleniach organizowanych przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii prowadzonych przez firmę Polski Instytut Rozwoju Sp. z o.o. pn. „Jak pozyskać zamówienie i podpisać umowę - procedura uzyskania zamówienia krok po kroku. Szkolenie praktyczne dla wykonawców.” Jest to kontynuacja cyklu szkoleń rozpoczętego jesienią 2023 r. Wówczas odbyło się pierwszych osiem szkoleń. W roku 2024 r. zaplanowanych zostało co najmniej czternaście kolejnych.
Szkolenia przeznaczone są dla osób początkujących. Prowadzi je uznany trener, radca prawny Pan mec. Łukasz Mackiewicz. Mają one na celu dostarczenie przedsiębiorcom z sektora MŚP oraz osobom zatrudnionym w tym sektorze podstawowej i najbardziej przydatnej wiedzy na temat zamówień publicznych i specyfiki udziału w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego oraz realizacji zamówień publicznych.
Uczestnikiem szkolenia mogą być:
- przedsiębiorcy z sektora MŚP,
- osoby zatrudnione w sektorze MŚP.
Szkolenia składają się z następujących obszarów tematycznych:
- Kluczowe regulacje prawne (prawo zamówień publicznych, dyrektywy UE, Kodeks cywilny, ustawa o ochronie konkurencji i konsumentów);
- Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ) z perspektywy wykonawcy (możliwość wpływania wykonawcy na treść SWZ; skutki złożenia oferty przy braku reakcji wykonawcy na nieścisłości w treść SWZ);
- Jak uniknąć błędów i nieprawidłowości w składanych ofertach. Pozacenowe kryteria oceny ofert. Analiza ofert innych wykonawców;
- Projekt umowy, klauzule niedozwolone – analiza projektu umowy na etapie składania oferty jako niezbędny element wyceny;
- Unieważnienie postępowania przez zamawiającego – konsekwencje dla wykonawcy;
Każde ze szkoleń kończy się ankietą ewaluacyjną oraz testem weryfikującym wiedzę uczestników nabytą w trakcie szkolenia. Szkolenia odbędą się stacjonarnie w godzinach 9.00 -16.00.
Uczestnicy szkolenia w terminie 30 dni od daty szkolenia będą mogli zwrócić się do Polskiego Instytutu Rozwoju Sp. z o. o. z dwoma pytaniami dotyczącymi udziału w procedurze zamówieniowej.
Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Poniżej przedstawiamy terminy szkoleń w 2024 r.:
Termin IX - 12.02.2024 r. Poznań (30 wolnych miejsc)
Termin X - 13.02.2024 r. Bydgoszcz (30 wolnych miejsc)
Termin XI - 04.03.2024 r. Kraków (30 wolnych miejsc)
Termin XII - 05.03.2024 r. Kielce (30 wolnych miejsc)
Termin XIII - 08.04.2024 r. Zielona Góra (30 wolnych miejsc)
Termin XIV - 09.04.2024 r. Szczecin (30 wolnych miejsc)
Termin XV- 06.05.2024 r. Opole (30 wolnych miejsc)
Termin XVI - 07.05.2024 r. Wrocław (30 wolnych miejsc)
Termin XVII - 03.06.2024 r. Katowice (30 wolnych miejsc)
Termin XVIII - 04.06.2024 r. Rzeszów (30 wolnych miejsc)
Termin XIX - 09.09.2024 r. Łódź (30 wolnych miejsc)
Termin XX - 10.09.2024 r. Gdańsk (30 wolnych miejsc)
Termin XXI - 01.10.2024 r. Białystok (30 wolnych miejsc)
Termin XXII - 02.10.2024 r. Olsztyn (30 wolnych miejsc)
Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/szkolenia-dla-przedsiebiorcow
Gmina Głuszyca inwestuje w przyszłość - nowatorski projekt obniżenia kosztów energii dla mieszkańców
W Urzędzie Miejskim w Głuszycy, 14 marca, odbyła się konferencja prasowa, na której Burmistrz Roman Głód, Skarbnik Agnieszka Świędrych, Przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Milczarek oraz grupa naukowców z Warszawy zaprezentowali innowacyjny projekt mający na celu redukcję kosztów energii dla gospodarstw domowych w Gminie Głuszyca.
czytaj więcejBurmistrz Głuszycy, Roman Głód, pragnie przekazać istotną informację mieszkańcom naszej gminy. W związku z podejmowanymi działaniami mającymi na celu kontrolę populacji dzików, które stanowią źródło zaniepokojenia dla społeczności, konieczne jest zachowanie zrozumienia i cierpliwości. Warto podkreślić, że wszelkie podejmowane kroki są zgodne z obowiązującymi przepisami prawnymi i ustawami, co wymaga czasu oraz współpracy ze strony mieszkańców.
czytaj więcejTwój głos ma znaczenie - zapraszamy do udziału w debacie otwartej dotyczącej zmian klimatu oraz ochrony środowiska "Razem dla demokracji. Dlaczego kryzys klimatyczny dotyczy Ciebie?".
Debata odbędzie się już w środę 27 marca 2024 r. o godz. 10:00 w sali Kuźnia w Centrum Nauki i Sztuki Stara Koplania w Wałbrzychu.
Kwestie związne z kryzysem klimatycznym i ochroną środowiska wywołują wiele dyskusji i kontrowersji. Biorąc udział w debacie, możecie nie tylko wyrazić swoje zdanie czy obawy związane z aktualną sytuacją klimatyczną, ale także przedyskutować te kwestie z ekspertami, którzy także pojawią się na tym wydarzeniu.
Podczas debaty poruszymy także kwestię finansowania działań firm na rzecz klimatu.
Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy zaprasza do udziału w Międzynarodowych Targach Pracy "With EURES to Europe!"
- Gdzie? Wrocław (dokładne miejsce odbywania się Targów zostanie opublikowane do 5 kwietnia 2024 r. na stronie www.eures.dwup.pl )
- Kiedy? 16 maja 2024 r. (czwartek)
- Liczba stoisk: 80 stoisk standardowych 2x2m oraz 19 większych stoisk 6mx2m
- Zgłoszenia: 1 - 3 osoby
- Udział: bezpłatny
- Możliwość wsparcia tłumacza na stoisku podczas targów
- Organizator zapewnia poczęstunek i bezpłatny parking
Zapraszamy wszystkie przedsiębiorczynie do udziału w konferencji "Wałbrzych Przedsiębiorczym Kobietom", która odbędzie się 7 marca 2024r. (czwartek) w godz. 10:00 - 14:00 w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu.
Będzie to doskonała propozycja dla pań, które poszukują inspiracji, ciekawych kontaktów i wiedzy o tym, jak być na bieżąco w zmiennym świecie.
Udział w konferencji to okazja na wartościowe rozmowy, praktyczne warsztaty i możliwość nawiązania cennych kontaktów z innymi profesjonalistami. Udział jest bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja na wydarzenie.