Prezydent Piotr Kruczkowski wręczył stypendia najlepszym wałbrzyskim studentom oraz granty naukowe pracownikom wyższych uczelni.
Stypendia studenckie w wysokości 600 zł miesięcznie otrzymali:
1. Mariola Babik - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu - współtworzyła ankietę na temat preferencji wyborczych wałbrzyszan (1508 ankiet), przeprowadziła badania i aktywnie uczestniczyła w ich liczeniu oraz przygotowała pokaz multimedialny. Brała udział w konferencji prasowej. Również w tym roku przeprowadza wspólnie ze studentami politologii powtórne badania na temat preferencji wyborczych wałbrzyszan. Osiąga wysokie średnie w poszczególnych semestrach, bierze udział w wernisażach plakatów społecznych i politycznych organizowanych przez instytut.
2. Dorota Kuś - Politechnika Wrocławska Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny w Wałbrzychu - Studentka ze średnią ocen 4,71 należy do grupy wyróżniających się studentów Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Politechniki Wrocławskiej w Wałbrzychu. Stara się aktywnie poszerzać swoje horyzonty przez rozwijanie zainteresowań zawodowych, sportowych i kulturalnych oraz pasji naukowych. Czynnie uczestniczy w życiu Samorządu studenckiego i studentów Pwr. w Wałbrzychu. Stara się zachęcać rówieśników do różnorodnej działalności w uczelni oraz poza nią. Za swoje zaangażowanie na rzecz Politechniki Wrocławskiej i wałbrzyskiego środowiska studenckiego zasługuje na szczególne wyróżnienie.
3. Tomasz Pośpiech - Politechnika Wrocławska Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny w Wałbrzychu - Tomasz Pośpiech ze średnią ocen 4,71 należy do grupy wyróżniających się studentów Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Politechniki Wrocławskiej w Wałbrzychu. Aktywnie uczestniczy w życiu studenckim Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Politechniki Wrocławskiej w Wałbrzychu. Za swoje zaangażowanie na rzecz Politechniki Wrocławskiej i wałbrzyskiego środowiska studenckiego zasługuje na szczególne wyróżnienie.
Granty naukowe w wysokości 4 000 zł otrzymali:
1. Beata Detyna - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu - WPŁYW WYBRANYCH SYSTEMÓW ZARZĄDZANIA JAKOŚCIĄ NA JAKOŚĆ USŁUG MEDYCZNYCH W PUBLICZNYCH I NIEPUBLICZNYCH ZAKŁADACH OPIEKI ZDROWOTNEJ MIASTA WAŁBRZYCHA W LATACH 2010-2012
2. Zbigniew Piwko - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu - PRZESTEPCZOŚĆ I DEMORALIZACJA NIELETNICH W WAŁBRZYCHU I METODY ZAPOBIEGANIA TYM ZJAWISKOM PODEJMOWANE PRZEZ ORGANA ŚCIGANIA, SĄDY ORAZ URZĄD MIEJSKI
3. Waldemar Sęczyk - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu - PROPAGANDA POLITYCZNA W POLSCE W LATACH 1944-1956. STRUKTURA, IDEE, DZIAŁANIA
4. Jerzy Detyna - Politechnika Wrocławska Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny w Wałbrzychu - WYKORZYSTANIE METOD TAKSONOMICZNYCH DO ANALIZY OBRAZÓW MAMMOGRAFICZNYCH W DIAGNOSTYCE RAKA PIERSI
źródło: um.walbrzych.pl
Realne oszczędności w budżecie miasta i ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery – to korzyści, jakie przyniesie miastu realizacja projektu pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej na terenie Aglomeracji Dzierżoniowskiej”. W jego ramach budynek przy ul. Krasickiego 25 zostanie objęty termomodernizacją.
czytaj więcejPrezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska oraz Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich zapraszają przedsiębiorców na bezpłatne spotkanie informacyjne pn. „Fundusze unijne dla firm w ramach budżetu na lata 2021-2027”, które odbędzie się w poniedziałek, 23 lutego o godz. 10.00 w Urzędzie Miejskim w Świdnicy.
czytaj więcej15 lutego rozpoczyna się okres rozliczeń podatku dochodowego za 2025 rok. To dobry moment, aby przypomnieć, jak ważne jest wskazanie w zeznaniu podatkowym miejsca faktycznego zamieszkania.
czytaj więcejMiasto wychodzi naprzeciw potrzebom mieszkańców i rozszerza harmonogram zbiórki tekstyliów na terenie Świdnicy. Dzięki dodatkowym terminom oraz nowym punktom odbioru mieszkańcy będą mogli wygodniej i częściej pozbywać się niepotrzebnych ubrań oraz innych wyrobów tekstylnych.
czytaj więcejTo ważny krok dla Wałbrzycha i Starej Kopalni. 3 lutego 2026 roku, dokumentacja wniosku „Barbórka i tradycje górnicze” została oficjalnie zarejestrowana na stronie UNESCO. Oznacza to, że wałbrzyskie tradycje górnicze trafiły do finałowego etapu procedury wpisu na Listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości.
czytaj więcej