sowie

Urząd Miejski, Gminy w Wałbrzychu, Świebodzicach, Świdnicy i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-12 11:26

Ostatni komentarz: Panie Prezydencie dajcie spokój ustap ze stanowiska bo i tak nic nie robisz,Doprowadziłeś Wałbrzych do ruiny nie wstyd Ci.
dodany: 2009.01.27 11:07:46
przez: jadzia
czytaj więcej
Wspólnoty walczą o remonty kamienic
2017-04-07 12:23

O ponad milion złotych na remonty i termomodernizację walczy Partnerski projekt kilku Wspólnot mieszkaniowych ze Szczawna Zdroju. Projekt jest już po pozytywnej ocenie technicznej. Jeśli otrzyma dofinansowanie, już w przyszłym roku, zarządzane przez wspólnoty kamienice „będą jak nowe”.


Wartość projektu wynosi ponad 1 096 000 zł. Dofinansowanie na które mogą liczyć Wspólnoty sięgnie niewiele ponad 70% wartości projektu czyli około 774 tysiące złotych. Średnia wartość jaką poszczególne kamienice będą mogły przeznaczyć na remont swoich budynków, wyniesie około 180 000 złotych. Z te pieniądze wyremontowane i ocieplone mają być ściany zewnętrzne poszczególnych kamienic, dach i poddasze, w niektórych przypadkach kamienice będą okopane i docieplone od ziemi, a także w piwnicach i na klatkach schodowych. Wniosek Partnerstwa szczawieńskich Wspólnot Mieszkaniowych jest już po pierwszej ocenie technicznej i uzyskał pozytywną weryfikację. W Partnerstwie są Wspólnoty zarządzająca wielorodzinnymi budynkami mieszkalnymi na ul. Równoległej 11,12 i 16, na ulicy Solickiej 2, ulicy Okrężnej 3, Kolejowej 15 oraz na ulicy Sienkiewicza 34 i 41 a. Realizacja projektu w Partnerstwie pozwoliła obniżyć koszty przygotowania i napisania wniosku o dofinansowanie remontów w funduszy unijnych. Wszystkie koszty przeznaczone na ten cel Wspólnoty ponoszą z własnych środków. Liderem Partnerstwa jest Wspólnota z ulicy Równoległej 16.. Teraz Wnioskodawcy czekają na wyniki oceny merytorycznej złożonego projektu.Autor: 30minut


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: