sowie

Urząd Miejski, Gminy w Wałbrzychu, Świebodzicach, Świdnicy i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-12 11:26

Ostatni komentarz: Panie Prezydencie dajcie spokój ustap ze stanowiska bo i tak nic nie robisz,Doprowadziłeś Wałbrzych do ruiny nie wstyd Ci.
dodany: 2009.01.27 11:07:46
przez: jadzia
czytaj więcej
Nie ma wolności bez samorządności.
2017-03-24 13:55

W czwartek, 16 marca w Warszawie

Ponad 1600 samorządowców z całej Polski – prezydenci miast, burmistrzowie, wójtowie, starostowie, marszałkowie i radni spotkali się na Forum Samorządowym w Warszawie. Jest ono wspólnym przedsięwzięciem Związku Gmin Wiejskich RP, Związku Miast Polskich, Związku Powiatów Polskich, Związku Województw RP, Unii Metropolii Polskich, Unii Miasteczek Polskich oraz organizacji regionalnych, wchodzących w skład Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji Samorządowych.


Celem spotkania było zjednoczenie się w sprawie ochrony samorządności w Polsce. - Myślę, że to największe zgromadzenie samorządowców ostatnich lat. W obronie praw obywateli musimy działać wspólnie i solidarnie. Wyraziliśmy zdecydowany sprzeciw wobec wprowadzanych i zapowiadanych przez rząd zmian prawa samorządowego – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska. Samorządowcy krytycznie odnieśli się nie tylko do zmian proponowanych w ordynacji wyborczej, ale też do bieżących działań rządu, który zwiększając zadania samorządu, nie zwiększa adekwatnie do tego środków. Narzuca również siłowo pewne rozwiązania, jak choćby w przypadku ostatniej zmiany w systemie oświaty, gdzie samorządy, które są odpowiedzialne za organizację sieci szkół, pozbawione zostały mocy decyzyjnej jako organ prowadzący. Ponad 40 prelegentów, reprezentujących wszystkie korporacje samorządowe w Polsce, posłowie, osoby związane z samorządem od wielu lat, przedstawiały kolejne aspekty dotyczące próby niszczenia samorządności w naszym kraju. Wśród gości specjalnych był m.in. konstytucjonalista, współtwórca reformy samorządowej profesor Jerzy Stępień. Władze parlamentarne reprezentowali posłowie Tomasz Siemoniak z PO, Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL i Marek Sowa z Nowoczesnej. Zadeklarowali oni działania na rzecz obrony samorządności. W czasie obrad przyjęto przez aklamację apel przedstawicieli środowisk samorządowych i Kartę Samorządności w której przypomina się wszystkie najważniejsze zasady na jakich opiera się samorząd lokalny w naszym kraju.Treść Karty Samorządności dostępna jest na stronie www.obronasamorzadu.pl

Na spotkaniu w Warszawie była także liczna reprezentacja samorządowców dolnośląskich. Świdnicę reprezentowała prezydent Beata Moskal-Słaniewska. Obecni byli także m. in. Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek, Wójt Gminy Dobromierz Jerzy Ulbin, burmistrz Szczawna-Zdroju Marek FedorukAutor: 30minut


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: