sowie

Urząd Miejski, Gminy w Wałbrzychu, Świebodzicach, Świdnicy i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-12 11:26

Ostatni komentarz: Panie Prezydencie dajcie spokój ustap ze stanowiska bo i tak nic nie robisz,Doprowadziłeś Wałbrzych do ruiny nie wstyd Ci.
dodany: 2009.01.27 11:07:46
przez: jadzia
czytaj więcej
Będzie nowa wiata turystyczna u podnóża Chełmca
2023-02-20 10:48

Na terenie Gminy Boguszów-Gorce, przy szlaku prowadzącym na Chełmiec, powstanie nowa infrastruktura turystyczna - m.in. będzie to wiata, platforma widokowa, ławki, stoły czy stojaki na rowery.


Operacja pn. „Zagospodarowanie turystyczne terenu dla miejsc odpoczynku turystów u podnóża Chełmca” mająca na celu budowę na terenie Gminy Miasto Boguszów-Gorce wiaty turystycznej wraz z infrastrukturą oraz platformy widokowej przy szlaku prowadzącym na górę Chełmiec w celu poszerzenia oferty o nowy element infrastruktury turystycznej współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

Operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez LGD.

 

Przewidywane wyniki operacji: Podniesienie standardu i atrakcyjności turystycznej obszaru LGD, uzupełnienie oferty turystycznej na terenie obszaru LGD i poprawa jej kompleksowości, co będzie miało przełożenie na wzrost ruchu turystycznego.

 

Wartość inwestycji wynosi 239 406,72 zł.
Uzyskane dofinansowanie: 117 317,00 zł.

 

Umowa w ramach zadania została zawarta w dniu 05.12.2022 r. z Wykonawcą – MASTERCRAFT Paweł Janik z Boguszowa-Gorc Zakres robót obejmuje przede wszystkim wykonanie wiaty turystycznej, platformy widokowej, ścieżki prowadzącej do platformy, montaż elementów infrastruktury turystycznej (ławek, paleniska, ławostołu, stojaków na rowery).

 

Źródło: boguszow-gorce.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: