sowie

Urząd Miejski, Gminy w Wałbrzychu, Świebodzicach, Świdnicy i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-12 11:26

Ostatni komentarz: Panie Prezydencie dajcie spokój ustap ze stanowiska bo i tak nic nie robisz,Doprowadziłeś Wałbrzych do ruiny nie wstyd Ci.
dodany: 2009.01.27 11:07:46
przez: jadzia
czytaj więcej
Głuszyca: Zwierzowa akcja kastracja 2023!
2023-04-02 11:13

Mieszkańcy Miasta i Gminy Głuszyca w okesie od marca do końca listopada 2023 r. mogą skorzystać z dofinansowań do zabiegów kastracji i znakowania psa lub kota. Wystarczy pobrać, wypełnić i złożyć wniosek w Urzędzie Miejskim w Głuszycy ul. Parkowa 9. Po rozpatrzeniu wniosku Mieszkaniec otrzyma skierowanie na zabiegu (ilość zabiegów ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń).


Gmina Głuszyca wraz z Fundacją ZWIERZ (https://fundacjazwierz.org) podjęły się realizacji projektu ZWIERZowa Akcja Kastracja! mającego na celu upowszechnienie przeprowadzenia zabiegów sterylizacji/kastracji u zwierząt właścicielskich – psów i kotów oraz kotów wolno żyjących. Do końca trwania akcji lub do wyczerpania środków finansowych każdy Mieszkaniec miasta i gminy Głuszyca może zgłosić się ze swoim psem lub kotem na zabieg kastracji lub sterylizacji.

 

Wystarczy pobrać, wypełnić i złożyć wniosek w Urzędzie Miejskim w Głuszycy ul. Parkowa 9. Po rozpatrzeniu wniosku Mieszkaniec otrzyma skierowanie na zabiegu (ilość zabiegów ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń).

 

Zabiegi wykonywane będą w Gabinecie Weterynaryjnym Red-Vet Anny M. Redlickiej w Głuszycy przy ul. Łukasiewicza 10.

 

W ramach akcji i wykonania zabiegu zwierzę zostanie także trwale oznakowane (czipem). Jest to wymóg konieczny aby wziąć udział w akcji zabiegu sterylizacji lub kastracji.

 

Dlaczego warto skorzystać z akcji kastracji zwierząt właścicielskich?

 

Zapewnisz zdrowie i dobre życie zwierzęciu oraz obniżysz koszty jego przyszłego leczenia. Zapobiegniesz zwiększaniu się liczny zwierząt bezdomnych w gminie i zmniejszysz koszty opieki nad nimi.

 

Znakowanie i kastracja/sterylizacja to dwa najważniejsze działania zapobiegające bezdomności zwierząt. Należy pamiętać o tym, że opieka nad zwierzętami to także kontrola ich rozmnażania.

 

Więcej informacji na temat akcji można uzyskać telefonicznie w Urzędzie Miejskim w Głuszycy ul. Parkowa 9, tel. 74 6604642 lub pisząc na adres e-mail: d.skup@gluszyca.pl

 

Zadanie realizowane jest zgodnie z Uchwałą nr LIX/416/2023 Rady Miejskiej w Głuszycy z dnia 28 marca 2023 r. w sprawie przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Głuszyca w 2023 roku.

 

Źródło: gluszyca.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: