sowie

Urząd Miejski, Gminy w Wałbrzychu, Świebodzicach, Świdnicy i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-12 11:26

Ostatni komentarz: Panie Prezydencie dajcie spokój ustap ze stanowiska bo i tak nic nie robisz,Doprowadziłeś Wałbrzych do ruiny nie wstyd Ci.
dodany: 2009.01.27 11:07:46
przez: jadzia
czytaj więcej
Bielawa: Ochotnicza Straż Pożarna z kamerą termowizyjną
2023-07-14 12:47

W środę 12 lipca w remizie bielawskiej Ochotniczej Straży Pożarnej nastąpiło uroczyste przekazanie nowego sprzętu, który będzie wykorzystywany przez druhów podczas akcji gaśniczo-ratunkowych. Tym razem Gmina Bielawa, wspólnie z Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną "INVEST-PARK", sfinansowała zakup kamery termowizyjnej.


Urządzenie to służy do wykrywania i pomiaru energii podczerwieni obiektów. Przetwarza dane termograficzne w obraz elektroniczny, na którym przedstawiona jest pozorna temperatura powierzchni kontrolowanego obiektu. W trakcie akcji gaśniczych, prowadzonych przy dużym zadymieniu, pozwala ono ustalić lokalizację osób, które należy ewakuować z miejsca bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia. Kamera pozwala również zdiagnozować, czy po zakończeniu akcji gaśniczej nie występuje ukryte miejsce wtórnego pożaru, które należy skutecznie dogasić.

 

Całkowita wartość zakupionego sprzętu wyniosła 19.000 zł, z czego 11.000 zł dofinansowała Gmina Bielawa, zaś pozostałe 8.000 zł pochodzi od WSSE "INVEST-PARK" z Wałbrzycha.

 

Dzięki nowemu sprzętowi bielawska jednostka, będąca największą Ochotniczą Strażą Pożarną w powiecie dzierżoniowskim, która należy jednocześnie do Krajowego System Ratowniczo-Gaśniczego, będzie mogła prowadzić swoje akcje znacznie szybciej, sprawniej i skuteczniej. W efekcie mieszkańcy Bielawy mogą czuć się teraz odrobinę bezpieczniej.

 

Źródło: um.bielawa.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: