sowie

Urząd Miejski, Gminy w Wałbrzychu, Świebodzicach, Świdnicy i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-12-12 11:26

Ostatni komentarz: Panie Prezydencie dajcie spokój ustap ze stanowiska bo i tak nic nie robisz,Doprowadziłeś Wałbrzych do ruiny nie wstyd Ci.
dodany: 2009.01.27 11:07:46
przez: jadzia
czytaj więcej
Głuszyca inwestuje w przyszłość - nowatorski projekt
2024-03-18 12:40

Gmina Głuszyca inwestuje w przyszłość - nowatorski projekt obniżenia kosztów energii dla mieszkańców

W Urzędzie Miejskim w Głuszycy, 14 marca, odbyła się konferencja prasowa, na której Burmistrz Roman Głód, Skarbnik Agnieszka Świędrych, Przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Milczarek oraz grupa naukowców z Warszawy zaprezentowali innowacyjny projekt mający na celu redukcję kosztów energii dla gospodarstw domowych w Gminie Głuszyca.


Dzięki inicjatywie, na start, 600 gospodarstw otrzyma szansę na znaczące obniżenie swoich rachunków za energię, jednocześnie przyczyniając się do ochrony środowiska poprzez korzystanie z energii odnawialnej.Kluczowym elementem przedsięwzięcia jest stworzenie Banku Energii, który dzięki zastosowaniu zaawansowanych algorytmów pozwoli na efektywne zarządzanie dostawami energii, dostosowując je do bieżących potrzeb odbiorców. Projekt czerpie inspirację z podobnych, skutecznych rozwiązań stosowanych globalnie, w tym w USA, co stanowi potwierdzenie jego innowacyjności i efektywności.Wnioskujemy o przyznanie 20 milionów. Kluczowym warunkiem uruchomienia tych środków jest terminowe złożenie kompletnego wniosku przez Gminę Głuszyca i jej partnerów do końca marca bieżącego roku.Inicjatywa przyniesie mieszkańcom Gminy Głuszyca konkretne korzyści finansowe, obiecując obniżenie kosztów energii elektrycznej o około 30%. Chociaż projekt startuje w formie pilotażowej, jego pomyślne wdrożenie może otworzyć drogę do rozszerzenia programu na całą gminę, zapewniając dostęp do tańszej, ekologicznej energii dla wszystkich mieszkańców.Pierwsze niższe rachunki za energię dla uczestników projektu spodziewane są między rokiem 2025 a 2026. Co istotne, realizacja projektu nie wiąże się z żadnymi kosztami dla Gminy Głuszyca. Wręcz przeciwnie, przewiduje się dodatkowe przychody z tytułu podatków od realizatora projektu oraz dzierżaw za wykorzystane grunty.

 

Projekt ten jest wyrazem zaangażowania Gminy Głuszyca w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju i podnoszenia jakości życia mieszkańców, odpowiadając na coraz większe wymogi ekologiczne naszych czasów.

 

Źródło: gluszyca.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: